Wpisy z Grudzień 2012

Platformy do rozrywki, gry z komputera na konsoli!

Platformy do rozrywki, gry z komputera na konsoli! Na początku istniały komputery. Potem zaś z kolei pojawiały się inne platformy do rozrywki, więc historia tworzenia gier video jest długa. Kilkanaście lat temu grafika była tak słaba, że teraz trudno jest nam sobie wyobrazić grę z takową grafiką i chyba nie do pomyślenia jest to, że w ogóle kiedyś graliśmy w takie – super gry, które wciągały na wiele godzin, zimowych wieczorów, bo takowe wieczory na gierki są najodpowiedniejsze. Lato powinniśmy spędzać na odpoczywaniu i opalaniu się, a nie na grach, ale z drugiej strony – chwila rozrywki nikomu nie zaszkodzi i tutaj każdy pewnie przyzna mi rację. Konsole zostały wymyślone w kolejności najstarszych nintendo, potem play station, play station 2, play station 3, xbox, xbox 360 w kilku wersjach (arcade, elite, premium) i to chyba tyle…Jednak gry na konsole nie są takie tanie. Gry na PC kupimy jeszcze w rozsądnej cenie gorzej natomiast jest jeśli kupujemy takowe cudeńka na konsolę. Wymaga to zassania od nas kasy, kasy, która wynosi ok. 200 zł, nie więcej, ale zdarza się także 250 zł, niestety to jednak nie my decydujemy o cenach.

Saga Unreal

Saga Unreal Kolejne, szóste już miejsce w naszym rankingu zarezerwowane jest dla sagi Unreal. Szczególnie pierwsze części tej sagi pozostaną długo w pamięci graczy komputerowych. Unreal to była gra przełomowa pod wieloma naprawdę względami, była to pierwsza gra, która u nas w renomowanym czasopiśmie Cd action zdobyła najwyższą ocenę, gra była uznana przez wiele portali i czasopism gra roku i taka ja zapamiętamy. Była to druga po Quake 2 produkcja w pełnym 3d z grafiką nowej , jak na tamte czasy oczywiście generacji. Unreal to gra świetna pod względem fabularnym, postacie stroggów i inne kultowe postacie SA nam doskonale znane. Kolejną produkcją unreala był tournamet, był to godny konkurent Quake 3 na rynku FPP online ze znakomita oprawa i trybami rozgrywki, zdaniem wielu ta gra nawet przebijała osławionego Quake 3. Kolejne części tej gry zresztą również zdobyły spora popularność na rynku gier komputerowych. Jeżeli chodzi o pełnoprawny Unreal 2 to nie był on już tak udany jak pozostałe części serii i spotkał się z surowa krytyka branży.

Deadly Dozen 2

Deadly Dozen 2 Medal of Honor, Call of Duty oraz Brothers in Arms to nie jedyne gdy na peceta, które traktują o drugiej wojnie światowej i są przy tym bardzo dobrze zrealizowane. Okazuje się, że trzeba do tego używać ogromnej ilości kasy i angażować sztab programistów, by wyszła z tego połączenia ambitna gra wojenna. Deadly Dozen 2 z podtytułem Pacific Theater traktuje właśnie o walce aliantów z japońskimi siłami sprzymierzonymi z Niemcami, które niszczyły Europę i inne kontynenty. Gra poza standardowymi opcjami, jakie wykorzystano w wymienionych wcześniej wielkich produkcjach, ma również swoje nowatorskie opcja dla tego typu gier, jak na przykład dobieranie odpowiednich żołnierzy do poszczególnych misji, a śmierć każdego ze współkompanów pokazywana jest pod koniec misji niczym w Kompani Braci – możemy docenić to jako znak, że żołnierze nie są maszynami, a zwykłymi ludźmi. Jedynym poważnym mankamentem jest niekiedy głupie zachowanie naszych wojaków, ale to nie przeszkadza cieszyć się frajdą z gry.

Komputerowe RPG

Komputerowe RPG Obecnie, dzięki rozwojowi komputerów oraz internetu, coraz popularniejsze stają się gry fabularne rozgrywane na komputerze, lub wieloosobowe gry sieciowe. Gatunek ten nazywany jest CRPG, czyli Computer Role Playing Games. Do najpopularniejszych tytułów należą serie Baldur’s Gate, Neverwinters Night oraz Elder Scrolls, czyli między innymi Daggerfall, Morrowind i Oblivion. Do komputerowych gier fabularnych często mylnie zaliczane są produkcje w rodzaju Diablo, gdzie nacisk położony jest nie na przygodę, a na walkę z kolejnymi przeciwnikami, zaś punktem wspólnym z grami fabularnymi jest wyłącznie rozwój cech punktowych głównego bohatera. Pierwsze fabularne gry sieciowe miały formę tekstowych MUD’ów. Za pomocą specjalnego programu mogli się z nimi łączyć gracze z całego świata, zaś świat gry przedstawiany był za pomocą tekstowych opisów. Decyzje graczy również wpisywane były z klawiatury, dzięki systemowi tekstowych poleceń. Obecnie sieciowe gry fabularne w niczym nie ustępują innym tytułom, charakteryzują się wspaniałą grafiką i ogromną popularnością.

  • Wpisy

  • Wkrótce światło dzienne ujrzy Grand Theft Auto IV - ciekaw jestem jak wyjdzie ten tytuł, ponoć grafika w tej grze ma być powalająca, ale ostatecznie na ten temat wypowiem się dopiero wtedy, kiedy będę miał okazję zagrać właśnie w tą grę i ciekawe cóż to takiego będzie. Ostatnio właśnie przesunięto premierę gry na 2 grudnia 2008 rok, ciekawe co to takiego będzie, czy szykuje się poważna rewolucja i należy się bać? Czas pokaże, tymczasem wszyscy oczekujemy na nowy wymiar rozrywki.