Wpisy z Styczeń 2013

Gry przyszłości? – nasze wyobrażenie

Gry przyszłości? - nasze wyobrażenie Rewolucja gier, czyli nasze wyobrażenie świata rozrywki za dziesięć albo więcej lub mniej lat, bo trudno jest tak wybiegać w przyszłość jeśli chodzi właśnie o rynek gier, wszystko może się zmienić i pojawią się nowe, lepsze możliwości na dobre życie i swój „byt” w krainie rozrywki, realnej i takiej, którą każdy będzie mógł dobrać najlepszą dla siebie. Już teraz wszystkie dobra nowych technologii oferują nam żywą i realną grafikę, tryby wysokiej rozdzielczości jak również możliwość oglądania wszelakich filmów na DVD czy też Blue-ray…, do tego nawet kamizelkę 3d, która symuluje oddawane nam strzały na nas samych, czujemy jak obrywamy do tego jeszcze siła uderzeń jest naprawdę mocna, więc musimy dbać o to by jak najmniej oberwać, bo to nie jest…sztuka później mieć jakieś uwagi, że siła jest za mocna w tym produkcie co kupiliśmy. Chcecie aby była realność? To musicie na niektóre rzeczy iść, bez żadnego „ale” i czekać, aż ludzie wymyślą kolejną, nową i dobrą rewolucję, w grach na konsole jak i na nasze PC’ty.

Dodatki do gier fabularnych

Dodatki do gier fabularnych Podręczniki dla graczy i mistrzów gry to jednak nie wszystko, co może być przydatne w trakcie gry. Na rynku gier fabularnych pojawiają się zatem liczne dodatki do poszczególnych tytułów, rozszerzające zasady podstawowe, lub oferujące specjalnie przygotowane scenariusze i kampanie. Ich grubość oraz cena jest bardzo zróżnicowana, w większości nie są też wcale niezbędne do rozegrania sesji, jednak często bardzo się przydają. Do takich podręczników należą na przykład szczegółowy, rozszerzony opis funkcjonowania w danym świecie magii – wraz z tajemniczymi rytuałami czarodziei i opisami należących do różnych kręgów czarów, na przykład nekromanckich lub druidycznych. Może to być również podręcznik rozszerzający lub zmieniający zasady dotyczące walki, uzupełniony o opis nowych rodzajów broni, czy przykłady szczególnych sytuacji, do jakich może dojść w trakcie gry i sposobu, w jaki można sobie z nimi radzić. Podręczniki zawierające przygody często tworzą z kolei całe serie, stanowiące wspólną kampanię. Są one napisane przez prawdziwych specjalistów w tej dziedzinie i cieszą się sporym uznaniem graczy.

Inne popularne gry

Inne popularne gry Systemy uniwersalne to oczywiście nie jedyny rodzaj gier fabularnych. Ogromną część rynku stanowią tytuły, które przygotowane są na potrzeby rozgrywki w ramach jednego, konkretnego uniwersum. Ich zaletą jest niewątpliwie to, że proponowana przez nie mechanika gry jest idealnie dopasowana do danego świata. Ze względu jednak na jej różnorodność, trzeba ją poznawać dla każdego świata – gry z osobna, co powoduje, że wiele gier, nawet obecnych na rynku, pozostaje nieznanych dla dużej części graczy. Do najpopularniejszych tytułów tego rodzaju należy pierwsza gra fabularna wydana w Polsce – Warhammer Fantasy Role Play. Jest to fabularna gra fantasy, której świat przedstawiony odpowiada przeniesionej w realia mrocznej fantasy renesansowej Europie. Z kolei gra Cyberpunk przenosi nas w świat niedalekiej przyszłości, zdominowany przez międzynarodowe korporacje i wszechobecną technologię. Do popularnych gier należy też 7th Sea – gra w konwencji płaszcza i szpady, w której możemy wcielić się na przykład w pirata lub muszkietera.

Informacje na temat gier – targi, imprezy, portale

Informacje na temat gier - targi, imprezy, portale Zapaleni gracze pewnie wiedzą o czym mowa, Ci sporadyczni pewnie też (do tych zaliczam się i Ja), ale Ci co w ogóle nie grają w gry i są zieloni w tym rynku? Dla tych pewnie będzie to co teraz napiszę. Targi gier to imprezy, które są organizowane z roku na rok, często takowe targi są w Lipsku, ale i nie tylko. Chociaż te w Lipsku to największe targi jakie są organizowane w europie. Wiele nowych gier, wiele wersji beta, wiele niespodzianek i przede wszystkim sprzęty marzeń. My jako klienci tego targu mamy okazję zawsze zagrać w najnowsze gry i często za darmo, a także wygrać sprzęty marzeń, gry i inne gratisy. Co do portali to jest to różnie. Bo w Polsce mamy kilkanaście jak nie kilkaset portali informacyjnych o grach komputerowych jak i o grach na konsole. Większość z nich skupia się właśnie nie na poszczególnych konsolach, ale na wszystkich kategoriach – PC’ty, urządzenia przenośne, komórki i wiele więcej. Imprezy jak i portale pewnie domyślacie się to coś podobnego. Otóż tak jest. Nie kiedy nawet portale „robią z kimś” z jakąś większą firmą targi gier, imprezy związane z grami i jest to opłacalne. Bo zysk z tego jest ogromny. Bardzo duży!

  • Wpisy

  • Wkrótce światło dzienne ujrzy Grand Theft Auto IV - ciekaw jestem jak wyjdzie ten tytuł, ponoć grafika w tej grze ma być powalająca, ale ostatecznie na ten temat wypowiem się dopiero wtedy, kiedy będę miał okazję zagrać właśnie w tą grę i ciekawe cóż to takiego będzie. Ostatnio właśnie przesunięto premierę gry na 2 grudnia 2008 rok, ciekawe co to takiego będzie, czy szykuje się poważna rewolucja i należy się bać? Czas pokaże, tymczasem wszyscy oczekujemy na nowy wymiar rozrywki.