Wpisy z kategorii Popularne gry

Lord of the Rings: Fellowship of the Ring

Lord of the Rings: Fellowship of the Ring Jak wygląda pierwsza odsłona komputerowej walki o Pierścień, za pomocą którego można rządzić całym światem i wszystkimi istotami? Cóż, prawdę mówiąc, jest to dość nieudane przeniesienie klimatycznej książki i równie klimatycznego filmu na język komputerowy. Nie wyszło. Cała gra opiera się na bezmyślnej siekance z orkamioraz ich podobnymi odmianami. Nie ma mowy o wczuciu się w klimat – nie mamy na to czasu ze względu na brak odpoczynku. Całe epizody zaczynają się i kończą na machaniu siekierą, mieczem bądź maczetą, w zależności od bohatera, którym sterujemy. A szkoda, gra miała wielki kredyt zaufania od graczy, wszak książka i film przyjęto bardzo ciepło. Gra nawet gdyby była słaba, zostałaby w pamięci graczy na dłużej właśnie ze względu na fali tolkienowskiej popularności, która przeżywała w chwili wydania gry renesans. Jednak nie udało się, twórcy nie wykorzystali nawet tego. Wielka szkoda.

Jak gry wpływają na zachowanie?

Jak gry wpływają na zachowanie? Wpływanie gier na zachowanie było zauważalne, niejednokrotnie pokazywano to w telewizji, w prasie jak i w internecie. Niektórzy gracze po prostu przez niektóre gry nie powiem, że zachowywali się źle, ale „szaleli”! Dla przykładu, ostatnia taka akcja, która była głośna… Pewien gracz, z ameryki, grał w GTA IV, chciał spróbować jak to jest napaść na taksówkarza…zabił go i teraz odsiaduje wyrok. Niby nie chciał źle, ale zdarzyło się. Więc…śmiało możemy powiedzieć, że niektórzy mają słabą psychikę i jakaś gra wywoła na nich pewne działania przez co stawali się niepoczytalni, a z pewnością to nie jest dobre dla społeczeństwa, ponieważ cierpią na tym ludzie, którzy nie powinni cierpieć. Rynek gier jest duży, niektóre jak widać za bardzo wpływają na niektórych ludzi, ale tak to już jest, nie zawsze jednak jest dowiedzione, że gry nam szkodzą, dlaczego? Ponieważ wiele naukowców i psychologów z tym nieustannie się „przepycha”. Ja do tego nic nie mam, tylko piszę – w charakterze informacyjnym i to jak najbardziej.

Seria Half-Life

Seria Half-Life Ta seria jest już przez wielu żywą legenda. Half-Life jest FPS w klimatach science-fiction i to ciężkiego science-fiction, potrafi nas również nieraz postraszyć i to w znaczny sposób. Bohaterem tej serii jest Gordon Frejman, naukowiec niemowa, ponieważ przez cala grę z nikim nie rozmawia, jednak naukowiec bardzo sprawny i inteligentny, który potrafi sobie poradzić zarówno z kombinatem i armiami wroga ludzkiego jak i obcymi, nawet łomem, ale oczywiście służą mu pomocą także kilkanaście rodzajów broni, które owy człowiek posiada. Frejman to jednak nie jedyna zagadka tej gry. Druga wyrazista postacią w tej grze jest Gman, postać w garniturze z teczką, postac bardzo zagadkowa i bardzo ważna dla tej wspaniałej produkcji. Half-life to również genialny tryb multi, jest nawet osobna gra na silniku source traktująca tylko o trybie multi- mowa tutaj o Counter Striku , czyli genialnej grze online, która ma również jak i tryb single cała rzesze fanów na całym świecie. Ta gra jest wielka, zreszta przekonajcie się sami!

Cykl Harry Potter

Cykl Harry Potter Książka jaka była, każdy nastoletni – a nawet i starsi – potteromaniacy wiedzą. Pdobnie z filmem. Teraz przyszła pora gry, które są niejako pewnym ogonem filmów, które doczepione do ich tyłka, wychodzą zaraz po premierze każdego odcinka. Jak wygląda gra przez pryzmat książek i wtórujących im filmów. Podobnie. Co to znaczy? Otóż znaczy to tyle, iż gra jest zwyczajną, trójwymiarową wycinką fragmentów filmu i poddana z interaktywną funkcją. Wykonujemy misje oraz uczestniczymy w zawodach czarodziejskiej odmiany piłki nożnej. Co ciekawe, sterować możemy nie tylko samym osławionym ze wszechmiar Harrym Potterem, ale też i pobocznymi postaciami, tymi dobrymi oraz tymi złymi. Gra jest zwyczajną przygodówką, która ogranicza się do opcji: idź, skacz, skacz, uderz, idź, skacz i tak dalej. Nic w niej wymagającego nie znajdzie nikt. Zresztą, nie ma co ukrywać, stworzona została ona tylko i wyłącznie, by wyciągnąć od fanów więcej kasy. Film i książka to bowiem za mało.

  • Wpisy

  • Wkrótce światło dzienne ujrzy Grand Theft Auto IV - ciekaw jestem jak wyjdzie ten tytuł, ponoć grafika w tej grze ma być powalająca, ale ostatecznie na ten temat wypowiem się dopiero wtedy, kiedy będę miał okazję zagrać właśnie w tą grę i ciekawe cóż to takiego będzie. Ostatnio właśnie przesunięto premierę gry na 2 grudnia 2008 rok, ciekawe co to takiego będzie, czy szykuje się poważna rewolucja i należy się bać? Czas pokaże, tymczasem wszyscy oczekujemy na nowy wymiar rozrywki.